Magyarország gazdasági és társadalmi felemelkedéséért
A vállalkozások adóterhelését 4 év alatt, a lakosságét 6 év alatt régiós versenytársaink átlaga alá kell csökkenteni.
Szakmai és regionális tőketársaságok létrehozása 2011-ig, tőke- és kamattámogatással.
A társadalom foglalkoztatás-szerkezetének átalakítása 10 év alatt. Legalább 1 millió munkahely létesítésére van szükség, döntő mértékben a termelő szférában
A hazai közbeszerzésekben a többségi magyar tulajdonban lévő vállalkozások ugyanolyan arányban legyenek nyertesek, mint a német- és francia többségi tulajdonban lévő cégek saját hazájukban.
A gazdasági fejlesztésre fordítandó EU forrásokat a jelenlegihez képest háromszorosára kell emelni úgy, hogy ebből a hazai termelő kis- és középvállalkozások legalább 50 %-ban részesedjenek.
Ameddig a magyar gazdaság teljesítménye nem éri el az Európai Unió átlagának 80 %-át, addig nem kell lemondani az önálló árfolyam- és kamatpolitika előnyeiről az exportorientált gazdaságfejlődés érdekében.
Tovább kell erősíteni a termelő szakmákban a vizsga-bizottságokban betöltött szerepünket
Folytatjuk a kereslet-vezérelt szakképzés kialakításáért elkezdett munkát az MKIK-val és az érdekképviseletekkel közös projekt kertében, hogy a 2010. évi beiskolázások tovább közeledjenek a munkaerő-piac igényeihez.
A 2010. évben is szolid költségvetési politikát kell folytatnunk. A küldöttgyűlés által elfogadott éves költségvetési előirányzat betartása mellett arra is törekszünk, hogy az Országos Szövetség kiegyensúlyozott működését távlatosan is garantáló tartalékképzés biztosított legyen.
Az érdekképviseleti szolgáltatás területén kiemelt szerepet tölt be a Széchenyi Kártya. A VOSZ a kártyaértékesítésben kiemelkedő szerepet vállaló KA-VOSZ Zrt. egyik tulajdonosaként továbbra is figyelmet fordít a gazdasági társaság kiegyensúlyozott működési feltételeinek biztosítására és megtartására, ezen felül mindent megteszünk a Széchenyi kártya programban és az ehhez kapcsolható fejlesztésekben, a továbblépés érdekében.
Tovább kell bővítenünk a vállalkozók számára elérhető, a vállalkozói létet segítő szolgáltatások és lehetőségek elérésének támogatását, a Szövetség társadalmi-gazdasági szerepvállalásának fokozását.
Folytatnunk kell a Megyei/Regionális Év Vállalkozója kitüntető cím adományozásának ösztönzését, hogy a területi szervezetek még jobban kiemelhessék és elismerhessék a megyében, régióban kiváló, ország-világra szóló vállalkozói teljesítmények, hivatásban elért sikerek elismerését és például állítását.
A területi, Megyei / Regionális Prima és az országos szintű Prima Primissima díjátadó, valamint a Junior Prima ünnepségek magas színvonalú megrendezésének segítése továbbra is kiemelt fontosságú szövetségi feladat.